Merkezi Yerleştirme Puanı ile (Ek Madde 1) Yatay Geçiş Duyurusu

KÜTAHYA SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ

2020-2021 GÜZ YARIYILI

MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANI İLE (EK MADDE 1) YATAY GEÇİŞ DUYURUSU

        ÖSYS/YKS/DGS puanıyla yerleştirme yapılan Yurtiçi üniversitelere ve KKTC üniversitelerine kayıtlı olan öğrenciler (Yurdumuzda ve KKTC'deki Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alan yükseköğretim kurumlarına kayıt yaptırmış adaylar) Üniversitemiz programlarına "Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Güz Dönemi Ek Madde 1 Uygulama İlkeleri " kapsamında 01 Ağustos 2020 - 15 Ağustos 2020 tarihleri arasında ilgili Fakülte Dekanlıklarına / Meslek Yüksekokulu Müdürlüklerine şahsen başvurarak yatay geçiş yapabileceklerdir. Başvuruda bulunacak adayların kayıtlı oldukları yıldaki merkezi (ÖSYS/YKS/DGS) yerleştirme puanının, Üniversitemizde yatay geçiş yapmak istediği programların taban puanına eşit veya yüksek olması, ayrıca bu haktan daha önce yararlanmamış olması gerekmektedir.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler;

1.Başvuru sahibine ait başvurmak istediği Birim ve Program bilgilerinin de yer aldığı başvuru dilekçesi.(Daha önce Yatay Geçiş Ek Madde-1 kapsamında yatay geçiş yapılmadığı da belirtilerek yazılacaktır).

Başvuru Formu  Form için tıklayınız.

2.Adayın halen kayıtlı bulunduğu üniversiteden aldığı ıslak imzalı ya da e-devlet üzerinden son 1 ay içerisinde alınmış Öğrenci Belgesi.

3.Adayın halen kayıtlı olduğu üniversiteye/programa kayıt yaptırdığı yıla ait Puan Sonuçları Belgesinin internet çıktısı. (Farklı puan türünde bir programa başvuracak adaylar için tüm puanların yer aldığı sonuç belgesi).

4.Yerleştirme Sonuç Belgesi internet çıktısı.

5.Onaylı veya doğrulanabilir Transkript ve Ders içerikleri.

6.Kayıtlı Oldukları Üniversiteden Alacakları Yatay Geçişine Engel Bir Durum Olmadığına Dair Belge.(Kesin kayıt sırasında teslim edilebilir.)

7.ÖSYS/YKS kontenjan kılavuzunda "87" ("Bu programa kayıt için üniversitenin önereceği ve/veya tam teşekküllü resmî bir hastaneden, eğitim süresince ve daha sonrasında bu mesleği yürütmeyi engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını belgeleyen heyet raporu alınması gerekir.")  koşulu bulunan programlar için heyet raporu. (Kesin kayıt sırasında teslim edilmesi gereklidir.)

 

Başvuru Tarihleri : 01-15 Ağustos 2020

Yerleştirme Sonuçlarının İlanı (İlgili Fakülte / MYO internet sayfalarında) : 01 Eylül 2020

Kayıt Tarihleri : 07-11 Eylül 2020

 

*Üniversitemiz birimlerine E-posta veya normal posta ile uzaktan başvuru kabul edilmektedir.

Başvuru işlemleri için iletişim adresleri:

Gediz SH MYO : 0 (274) 413 01 15 - 15 /  gedizsaglikhmyo@ksbu.edu.tr

 

 

 

 

06 Ağustos 2020, Perşembe / 474 defa okundu.