KAN VER HAYAT KURTAR

 
KAN VER HAYAT KURTAR
Kızılay'ın Gediz Sağlık Hizmetleri MYO'da düzenlediği kan bağışı kampanyasına, okulun öğrencileri ile akademik ve idari personel tarafından gösterilen yoğun ilgiyle sosyal duyarlılık anlamında önemli ve anlamlı bir olaya imza atıldı.

Kızılay yetkililerince yapılan açıklamada; "Bir ünite kan vermek, kandaki yağ oranlarını azaltarak kalp krizi geçirme riskini yüzde 90 oranında azaltmaktadır. Ayrıca kan hücrelerinden alyuvarlar yenilenmiş olmaktadır. Bu da kişilerin daha zinde olmasını sağlamaktadır. Erkekler yılda 4 defa, bayanlar ise 3 defa kan verebilir. Kan vermek için gelenlerin tansiyonlarına ve kan değerlerine bakılmaktadır. Buda alınan kan ile birlikte donörün sağlığının tehlikeye atılmadığını ifade eder. Sosyal sorumluluk noktasında gençlerin katılımcı olması ve Türkiye'nin kan bağışı sorununun çözümü için daha hassas olmaları bizleri memnun etmektedir. Yapılan her kan bağışının bir hayat kurtaracağı akıldan çıkarılmamalıdır.

Kızılay'a kan bağışı yapan Gediz Sağlık Hizmetleri MYO personeli ve öğrencilerine kurum adına teşekkür ederiz" ifadelerine yer verildi.
 
ENES ALTUNTAŞ
MURAT DURAN
SULTAN KAYA
HASRET BULUT
ÇAĞRI DURAN
MURAT ALKAN
M.KÜRŞAT ER
 
Son Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2016, Perşembe