İlkyardım Öğren Hayat Kurtar

İlkyardım Öğren Hayat Kurtar

Okulumuz TDS 2. sınıf öğrencileri 27-28 Nisan 2019 tarihlerinde gediz belediyesi önünde "ilkyardım öğren hayat kurtar" projesini gerçekleştirdi.

SSP dersi kapsamında Öğr. Gör. Yusuf GÜNER danışmanlığındaki bir grup öğrencimiz, belediye önünde açtıkları eğitim ve bilinçlendirme standında temel ilkyardım konularında vatandaşı bilgilendirdi.
Eğitimlerde ağırlıklı olarak  Temel Yaşam Desteğinden bahsedilse de vatandaşımızın da talebi ile çocuklarda havayolu tıkanıklıkları, yanıklar,kanamalar, kırıklar ve arı sokmalarında ilk yardım gibi konularda anlatıldı.
Projenin amacı insanları ilk yardım öğrenmeye teşvik etmek ve ilkyardım sayesinde hayat kurtarmanın mümkün olduğunu göstermekti.
Proje danışmanı Öğr. Gör. Yusuf Güner; "Bu proje tahmin ettiğimizden daha fazla ilgi gördü. Halkımız ilgi gösterince öğrencilerimiz de büyük bir istek ve gayretle
ilkyardım eğitimi verdi. Vatandaşların özellikle çocuk ve bebeklerle ilgili ilkyardım konularına ilgi gösterdiklerini gözlemledim.  Bu da çocuklarımıza olan özel ilgi ve sevgimizden olsa gerek. Sonuç olarak; ben ve öğrencilerim aldığımız reaksiyonlardan ve tepkilerden çok memnunuz.  Bu proje sayesinde bir insanın hayatının kurtulmasına vesile olduysak ne mutlu bize dedi ve bunun gibi projelerin devam etmesini temenni ediyorum" diye ekledi.