Okulumuz İlk ve Acil Yardım Programı Öğrencilerinin Madalya Başarısı,

Okulumuz İlk ve Acil Yardım Programı Öğrencilerinin Madalya Başarısı,

Üniversitemizin gediz sağlık hizmetleri meslek yüksekokulu ilk ve Acil yardım programı öğrencilerinin madalya başarısı,

 

Bu yıl 5. si Gazi Üniversitesinde düzenlenen “Travma Rallisi” isimli etkinlikte okulumuz öğrencileri de yarıştı. 

 

İlk ve Acil yardım programı öğrencilerinin yarıştığı bu etkinlikte öğrencilerin hastane öncesi dönemi içeren travma ve resüsitasyon konularındaki bilgi ve becerileri, gerçeğe yakın vaka senaryoları üzerinden, hakemler tarafından değerlendirildi. 

 

Üniversitemiz öğrencileri “Triaj” isimli etapta 3.lük elde etti. İçlerinde Ege Üniversitesi, Hacettepe üniversitesi ve Gazi üniversitesi gibi köklü üniversitelerden öğrencilerin de yer aldığı 38 ekip arasında 3.lük elde ederek büyük bir başarıya imza attılar.

 

Yarışmaya öğrencileri hazırlayan ve onlara refakat eden Öğr. Gör. Yusuf Güner şunları söyledi: “Üniversitemizin adını ulusal bir etkinliklerde duyurmaktan ve başarı elde etmekten dolayı, ben ve öğrencilerim gurur duyduk. 

Bu etkinliğe katılırken kalıcı deneyimler elde etmeyi hedefledik, açıkçası madalya almanın zor olduğunu düşünüyorduk. 

 

Çünkü biz yeni açılan bir programız. Okulumuz bu etkinliğe sadece 1. Sınıf öğrencileri götürürken; rakiplerimizin nerdeyse tümü (1 ekip dışında) 2. Sınıf öğrenciler ile katılmıştı.

Bu anlamda da kendilerinden eğitim be deneyim olarak daha tecrübeli olan takiplerini geçerek 3.lük derecesi elde eden öğrencilerimi tekrardan kutluyorum. 

 

Öte yandan desteğini esirgemeyen sayın rektörümüz Prof. Dr. Vural Kavuncu’ya da çok teşekkür ederim. dedi.

--