Yeni Döneme Hazırız.

Yeni Döneme Hazırız.

GEDİZ SHMYO YENİ DÖNEME HAZIR

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) 2020-2021 eğitim - öğretim yılı hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor. Gediz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (SHMYO) Müdürü Öğr. Gör Sinan Darcan, “Bahar döneminde meydana gelen pandemi nedeniyle eğitim-öğretim faaliyetleri sorunsuz bir şekilde uzaktan eğitimle sürdürüyor. Yüksekokulumuz yeni dönem hazırlıklarına ara vermeden devam ediyor.” dedi.

Gediz SHMYO büyümeye devam ediyor. Bir taraftan yeni bölümler açılıyor, bir diğer taraftan ise mevcut akademik kadro genişliyor. Bu yıl YÖK tarafından öğrenci alımına onay verilen Çocuk Gelişimi Programına da ilk öğrenciler alınmaya başlanacak. Böylelikle yüksekokulumuz öğrenci sayısını her geçen yıl arttırmayı sürdürüyor.

Yeni açılacak olan programlarla birlikte mevcut eğitim öğretim binasının yetersiz kalacağından, Gediz MYO yerleşkesi içerisindeki yaklaşık 43 bin 607 metrekarelik alan, KSBÜ’ye devri hususunda DPÜ ile protokol yapıldı. İfrazın yapılmasına müteakip arazinin mülkiyeti alınacaktır. DPÜ ile görüşmeler yapılmış olup, tüm araziler için çalışmalar başlatıldı. İfraz işinin bitmesine müteakip protokol konusu olan parsel devralınarak uygulama projeleri hazırlanacak.

Yeni dönemle birlikte dersliklerde bulunan tahtalar, projeksiyon perdeleri, projeksiyonlar yenilendi. Ayrıca uygulamalı derslerde kullanmak üzere Gediz SHMYO hzmetlerine tahsis edilen tam donanımlı ambulansın yanı sıra uygulama laboratuvarlarında öğrencilerin kullanacağı sarf malzemeler ve uygulama mankenleri temin ediliyor. Öğrencilerin ders aralarında dışarıda vakit geçirebilecekleri çardaklar hazırlandı ve okul çevresinde peyzaj çalışmalarına da devam ediliyor.

2020-2021 eğitim – öğretim yılının uzaktan devam etmesi halinde tüm teknik ve bilgi işlem alt yapısını da yenileyen Gediz SHMYO olası bir durumda KSBÜ’nün kendi uzaktan eğitim sistemiyle sorunsuz bir şekilde eğitim faaliyetlerine devam edebilecek.

Gediz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürü Öğr. Gör. Sinan Darcan konuyla ilgili şunları söyledi: “Meslek Yüksekokulumuz her geçen yıl kendini yeniliyor ve daha modern eğitim olanaklarına sahip oluyor. Aramıza katılan yeni akademik personellerle de birlikte eğitim kalitesini güçlendiriyor. Bu sayede güncel teknolojiyi kullanabilen, nitelikli sağlık personeli yetiştirmeye devam ediyoruz. Meslek Yüksekokulumuzun gelişmesinin en büyük mimarı,  yaşanan tüm gelişmeleri yakından takip eden ve hiçbir şekilde desteğini esirgemeyen Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu‘ya   teşekkür ediyorum.” dedi.